Katy

Váš partner v oblasti najpredávanejších vín a delikates na www.ikaty.sk

Radi by sme Vám predstavili naše portfólio v oblasti prestížnej slovenskej značky vín:
Víno Mrva & Stanko. Ďakujeme za Vás čas. Katy Žilina

Nový cenník 2012 v PDF si môžete stiahnuť TU!

Mrva Stanko E-shop

***

Víno Mrva & Stanko - Cabernet Sauvignon rosé - r. 2011, akostné víno, suché

Popis vína:
Víno iskrivo ružovej farby, výrazne ovocnej príťažlivej vône sladkého ovocia, najmä lesných jahôd a malín. Chuť vína je šťavnato ovocná s ríbezľovo-žihľavovým lemom, harmonickou štruktúrou kyselín, celkovou eleganciou a dlhým doznievaním.

Obsah alkoholu: 12.5%

Ocenenia: Zlatá medaila - svetová výstava Vinalies Paríž 2012, Strieborná medaila - Vínne Trhy Pezinok 2012

Cena za 0,75 l: vypredané

Víno Mrva & Stanko - Frankovka modrá rosé - Kosihovce, r. 2011, akostné víno, suché

Popis vína:
Víno ružovej farby s pôsobivou ovocnou vôňou zrelého červeného bobuľového ovocia, najmä lesného malinčia. Chuť vína je lahodne ovocná s harmonickou štruktúrou kyselín, s ovocnosťou dozrievajúcich čerešní.

Harmonicky sa dopĺňa najmä s pečenými a grilovanými špecialitami podfarbenými jemnou arómou roštu

Obsah alkoholu: 12.5%

Ocenenia: Linčanský džbánek 2012 - Zlatá medaila, le Mondial du Rosé 2012 - Zlatá medaila

Cena za 0,75 l: 8,60 € s DPH

Víno Mrva & Stanko - Cabernet Sauvignon rosé - r. 2011, bobuľový výber, sladké

Popis vína:
Víno iskrivo ružovej farby, výrazne ovocnej príťažlivej vône sladkého ovocia, najmä lesných jahôd a malín. Chuť vína je šťavnato ovocná s ríbezľovo - žihlavovým lemom, harmonickou štruktúrou kyselín, celkovou eleganciou a dlhým sladkým záverom.

Obsah alkoholu: 12.5%

Ocenenia: Svätojurská výstava vín 2012 - Šampión ružových vín, le Mondial du Rosé 2012 - Zlatá medaila, International Wine Challenge 2012 - Bronzová medaila, Finger Lakes International Wine Competition 2012 - Strieborná medaila, Agrovíno Nitra 2012 - Zlatá medaila

Cena za 0,5 l: 11,90 € s DPH

Víno Mrva & Stanko - Müller Thurgau - Mojmírovce, r. 2011, akostné víno, suché

Popis vína:
Víno jemnej žltozelenkastej farby s pestrou škálou ovocných vôní, najmä citrusových plodov, s jemným muškátovým tónom. Chuť vína je šťavnato ovocná, s ovocnosťou dužiny tropického ovocia zvýraznenou sviežimi citrusovými kyselinami.

Fľašová zrelosť: 1 - 2 roky
Víno odporúčame podávať k jednoduchším úpravám rýb, ku gréckym šalátom s feta syrom, k iným zeleninovým šalátom, olivám a sušeným paradajkám.

Ocenenia: Zlatá medaila - Slovenský Grob 2012, Strieborná medaila - Vino Tirnavia 2012

Cena za 0,75 l: 8,58 € s DPH

Víno Mrva & Stanko - Cuvée - Chardonnay - Sauvignon - 2010

Popis vína:
Víno iskrivej zelenožltej farby, s expresívnou vôňou ovocno rastlinných tónov, najmä dozrievajúcich egrešov a žltého melónu. Víno s výrazným chuťovým vnemom s dominujúcou chuťou egrešov a dužiny grapefruitu s provokujúcimi kyselinami s pikantnou dochuťou.

Fľašová zrelosť: 1 - 2 roky Odporúčame podávať: pri teplote 10 - 12 °C k morským špecialitám aj sladkovodným rybám. Ďalej k rôznym úpravám hovädzieho mäsa či k chuťovo výraznejším šalátom a syrovým špecialitám, najmä z kozieho syra

Ocenenia:Sauvignon Forum 2011 - Zlatá medaila, Medzinárodná súťaž kupáží Cuvée Ostrava 2011 - Zlatá medaila, VinoForum 2011 - Strieborná medaila

Cena za 0,75 l: vypredané

Víno Mrva & Stanko - Veltlínske Zelené - Dolné Orešany, r. 2011, neskorý zber

Popis vína:
Víno zelenožltej farby, s jemnou ovocnou vôňou zeleného ovocia a lúčnych kvetov. Chuť vína je lahodne ovocná, s jemnými kyselinami a horkastými odrodovými mandľovými tónmi.

Fľašová zrelosť: 1 - 2 roky
Odporúčame podávať: pri teplote 11 – 12°C k teplým úpravám tresky a morského jazyka, k jednoduchším úpravám teľacieho, prípadne hydinového mäsa.

Ocenenia: Vínne trhy Pezinok 2012 - Strieborná medaila

Cena za 0,75 l: 7,26 € s DPH

Víno Mrva & Stanko - Rizling Vlašský - Kosihovce, r. 2011, výber z hrozna, suché

Popis vína:
Víno sýtej zelenožltej farby, s ovocnou vôňou pestrej palety citrusového ovocia a jabĺk, zvýraznenou pôsobivými zemitými tónmi. Chuť vína je preplnená šťavnatými dužinami citrusových plodov, so sviežimi kyselinkami a medovo-ovocnou dochuťou.

Fľašová zrelosť: 1 - 3 roky
Víno odporúčame podávať pri teplote 11 – 13 °C k jednoduchším úpravám rýb, najlepšie k morskému vlkovi na grile s rukolou a bazalkovým pestom, taktiež k špecialitám z teľacieho mäsa a pikantnejším zeleninovým šalátom.

Cena za 0,75 l: 8,58 € s DPH

Víno Mrva & Stanko - Rizling Rýnsky - Mojmírovce, r. 2011, neskorý zber

Popis vína:
Víno zelenožltej farby jemnejšieho odtieňa, s príťažlivou vôňou, najmä lipových kvetov, zrelých jabĺk a agátového medu, obohatenou o jemnú medovú korenistosť. Chuť vína je štruktúrovane ovocná, so šťavnatou ovocnosťou jabĺk a citrusového ovocia, s brilantnými kyselinami a zamatovou minerálno-ovocnou dochuťou.

Fľašová zrelosť: 1 - 5 rokov
Víno odporúčame podávať ku grilovanému morskému vlkovi alebo zubáčovi so zeleninovým julienne, taktiež k vyprážaným úpravám bravčového mäsa, k husacine a lokšiam s husacou pečeňou.

Cena za 0,75 l: 11,22 € s DPH

Víno Mrva & Stanko - Pinot Blanc - Rulandské Biele - Vinodol, r. 2011, neskorý zber

Popis vína:
Víno žltozelenej farby sýtejšieho odtieňa, s vyváženou ovocnou vôňou tropického ovocia a dozrievajúcich jabĺk, podporenou jemnými minerálnymi a medovými tónmi. V chuti je šťavnato ovocné, s presvedčivým ovocným extraktom, príjemnými kyselinami a vyrovnanou dochuťou.

Fľašová zrelosť: 1 - 3 roky
Odporúčame podávať k rôznym úpravám teľacieho a bravčového mäsa, najlepšie ku teľaciemu ragú s kuriatkami a k bielym syrom s orechmi.

Cena za 0,75 l: 9,90 € s DPH

Víno Mrva & Stanko - Rulandské Šedé - Čachtice, r. 2011, výber z hrozna

Popis vína:
Víno žltej farby zlatistého odtieňa, s príťažlivou ovocnou vôňou tropického ovocia, najmä liči a vyzretých ringlôt a s lahodnou medovou arómou zvýraznenou jemnými tónmi vône mäty a klinčekov. V chuti je víno bohato medovo-ovocné, s ovocnosťou najmä zrelej marhule, s korenistou pikantnosťou a elegantnou ovocno-korenistou dochuťou.

Fľašová zrelosť: 1 - 4 roky
Víno odporúčame k rôznym úpravám morských živočíchov s výraznou chuťou, najlepšie k sépii a kalamárom grilovaným na drevenom uhlí, k rizotu zo sépií s rozmarínom, ďalej k prírodnej úprave lososa a teľacieho mäsa a k bielym syrom.

Ocenenia: Vinalies Internationales Paris 2012 - Strieborná medaila

Cena za 0,75 l: 11,22 € s DPH

Víno Mrva & Stanko - Sauvignon - Vinodol, r. 2011, výber z hrozna

Popis vína:
Víno zelenožltej farby, s expresívnou vôňou ovocných tónov, najmä egrešov, bieleho grapefruitu a kôry pomarančov. Víno s výrazným chuťovým vnemom, s dominujúcou chuťou šťavnatej dužiny grapefruitu a zrelých egrešov, s hravými kyselinkami a pikantne korenistou dochuťou.

Fľašová zrelosť: 1 – 3 roky
Odporúčame podávať pri teplote 10 – 12 °C k morským špecialitám aj sladkovodným rybám, najlepšie ku grilovanému halibutovi so špargľou na masle, ďalej k úpravám hovädzieho mäsa, najlepšie k teľaciemu kolenu v paradajkovej omáčke, k chuťovo výraznejším šalátom a syrovým špecialitám, najmä z kozieho syra.

Ocenenia: Agrovíno Nitra 2012 - Celkový šampión výstavy Víno Tirnavia 2012 - Zlatá medaila

Cena za 0,75 l: 10,90 € s DPH

Víno Mrva & Stanko - Chardonnay - Čachtice, 2011, výber z hrozna

Popis vína:
Víno žltej farby jemnejšieho odtieňa, s decentnou ovocnou vôňou tropického ovocia, najmä manga a pomaranča a s vôňou arašidových orieškov a včelích plástov. Chuť vína je noblesne ovocne delikátna, prepletená sviežimi kyselinami, s presvedčivou a dlhou ovocnou chuťou.

Fľašová zrelosť: 1 - 4 roky
Odporúčame podávať k morským špecialitám, najlepšie ku grilovaným krevetám alebo carpacciu z tuniaka, či bravčovému mäsu na rôzne spôsoby.

Cena za 0,75 l: 11,22 € s DPH

Víno Mrva & Stanko - Pálava - Čachtice, r. 2008, výber z hrozna, polosladké

Popis vína:
Víno zelenožltej farby sýtejšieho odtieňa, s podmanivou sladkasto kvetinovou vôňou, najmä muškátového kvetu, rozkvitnutého orgovánu a ovocných tónov dužiny liči, lemovanou medovo korenistými vnemami. Cuť vína je príťažlivo ovocná, so sladkou ovocnosťou prezretého tropického ovocia, najmä ananásu, podporená harmonickými kyselinami a jemnou korenistosťou, s celkovou eleganciou a lahodnou medovoovocnou dochuťou.

Fľašová zrelosť: 1 - 4 roky
Odporúčame podávať: ako aperitív k dezertom, najlepšie k jablkovému koláču, taktiež k chuťovo výrazným syrom, najlepšie s modrou alebo bielou plesňou a k špecialitám ázijskej kuchyne.

Ocenenia: TRUNKfest 2009 - Zlatá medaila, Národný salón vín SR 2009, Muvina Prešov 2009 - Strieborná medaila

Cena za 0,5 l: 11,88 € s DPH

Víno Mrva & Stanko - Tramín Červený - Čachtice, r. 2011, výber z hrozna

Popis vína:
Víno nádhernej výrazne žltej farby, s podmanivou vôňou šípových ruží, sušených marhúľ a dužín liči, obohatenou o minerálno-korenisté tóny. Chuť vína je príťažlivo medovo-ovocná, s lahodnými ovocnými kyselinami a pôsobivou korenistosťou, s harmonickým vnemom v dochuti.

Fľašová zrelosť: 1 - 3 roky
pri teplote 11 – 13 °C k hydine so sladkokyslými omáčkami, najlepšie ku kačacím prsiam s medovo-balzamikovou redukciou, hovädziemu mäsu na hubách, teľaciemu perkeltu so smotanou a špecialitám ázijskej kuchyne.

Cena za 0,75 l: 11,22 € s DPH

Víno Mrva & Stanko - Pálava - Čachtice, r. 2007, výber z hrozna

Popis vína:
Víno výraznej žltej farby, s príťažlivou medovoovocnou vôňou, najmä pečených jabĺk a ananásu, s vnemami vône medových plástov. V chuti je víno lahodné a elegantné, s korenistými tónmi, príjemnými kyselinami a ovocnou dochuťou zvýraznenou grapefruitovou dužinou.

Fľašová zrelosť: 1 - 5 rokov
Odporúčame podávať: k chuťovo výrazným tvrdým syrom a k špecialitám ázijskej kuchyne. Je vhodné aj ako aperitív.

Cena za 0,75 l: vypredané

Víno Mrva & Stanko - Devín - Čebovce, r. 2009, bobuľový výber, sladké

Popis vína:
Víno zelenožltej farby, s okúzľujúcou nasladlou ovocnou vôňou, najmä prezretého hrozna, s jemným muškátovým podtónom. Chuť vína je preplnená sladkými ovocnými tónmi, najmä hroznovej šťavy a dužín ringlôt a liči, podporená harmonickou štruktúrou kyselín, s celkovou eleganciou a dlhým doznievaním.

Fľašová zrelosť: 1 - 5 rokov
Víno odporúčame podávať pri teplote 9 - 11 °C k sladkým dezertom, k ovocným a krémovým zákuskom, ale i k chuťovo výraznejším syrom, najmä s modrou plesňou.

Ocenenia: Víno Tirnavia 2011 - Zlatá medaila

Cena za 0,5 l: 9,90 € s DPH

Víno Mrva & Stanko - Rulandské Šedé - Mojmírovce, r. 2011, bobuľový výber

Popis vína:
Víno nádhernej zlatej farby s jantárovým odtieňom, s bohatým expresívnym buketom hlbokých medových tónov, kandizovaných dužín tropického ovocia, vône čerstvého chleba, jemnej praženej kávy a celkovým botrytickým charakterom. Chuť je intenzívna, preplnená tónmi medovicového medu a sušených hrozienok, podporená štruktúrou jemných kyselín a predlhou výraznou dochuťou.

Fľašová zrelosť: 1 - 6 rokov
Odporúčame podávať ako aperitív alebo digestív na záver bohatého menu v kombinácii s kvalitnými syrmi, najlepšie s modrou alebo bielou plesňou alebo s exotickým ovocím, či sladkými dezertnými zákuskami.

Cena za 0,5 l: 11,88 € s DPH

Víno Mrva & Stanko - Modrý Portugal - Dolné Orešany, r. 2011, akostné víno

Popis vína:
Víno sýtej jasnočervenej farby, s ovocnou vôňou kôstkového ovocia, najmä čerešní a višní. Chuť vína je šťavnatá, s ovocnosťou červeného bobuľového ovocia, podporená sviežimi kyselinami, ktoré s jemnou adstringenciou vytvárajú odrodovo výnimočný chuťový vnem vyznačujúci sa pevnosťou a vyrovnanosťou.

Fľašová zrelosť: 1 - 3 roky
Odporúčame podávať k jednoduchším úpravám hydinového alebo králičieho mäsa, najlepšie ku králikovi na smotane s brusnicami a taktiež k hovädziemu mäsu s pikantným zeleninovým šalátom.

Cena za 0,75 l: 7,92 € s DPH

Víno Mrva & Stanko - Svätovavrinecké - Vinodol, r. 2010, akostné víno

Popis vína:
Víno sýtej bordovej farby, s expresívnou vôňou kôstkového ovocia najmä višní a čerešní, s pôsobivou odrodovou korenistosťou a kôstkovou horkosťou. Chuť vína je výrazne plne ovocná, s ovocnosťou zrelých čerešní a vnemov čierneho bobuľového ovocia, s výbornými kyselinami a dlhou príjemne korenistou dochuťou.

Fľašová zrelosť: 1 - 3 roky
Víno odporúčame podávať pri teplote 13 – 15 °C k prírodným úpravám hovädzieho mäsa, srnčiemu mäsu so šípkovou alebo čerešňovou omáčkou a k tvrdým syrom.

Cena za 0,75 l: 8,91 € s DPH

Víno Mrva & Stanko - Dunaj - Šintava, r. 2011, výber z hrozna

Popis vína:
Dunaj je slovenská odroda, ktorá vznikla krížením Muscatu Bouchet x Oporto x Svätovavrinecké. Víno je tmavočervenej farby bordového odtieňa, s expresívnou ovocnou vôňou, hlavne kôstkového ovocia s korenisto-vanilkovým vnemom. Chuť vína je plná, harmonická, s dominanciou kôstkovín, čierneho bobuľového ovocia, príjemne korenistá, hladká, s dlhou dochuťou.

Fľašová zrelosť: 1 - 4 roky
Odporúčame podávať v kombinácií s prírodnou korenistou úpravou mäsa, so srnčím ragú, ale aj s teľacím mäsom a tvrdým syrom.

Cena za 0,75 l: 11,88 € s DPH

Víno Mrva & Stanko - Frankovka Modrá - Dolné Orešany, r. 2011, výber z hrozna

Popis vína:
Víno tmavočervenej farby bordového odtieňa, s decentnou odrodovou ovocnou vôňou, hlavne čerešní a sliviek, s interesantným korenisto-škoricovým vnemom. Chuť vína je šťavnato ovocná, s dominanciou kôstkového ovocia a škorice, podporená súhrou jemných kyselín a tanínov, s korenisto zamatovou dochuťou.

Fľašová zrelosť: 2 - 3 roky
Víno sa odporúča podávať pri teplote 16-18°C k prírodným úpravám červeného mäsa, najlepšie k steaku zo srnčieho chrbta s demiglasse so zeleným korením a kuriatkami, taktiež k tvrdým syrom.

Cena za 0,75 l: 9,90 € s DPH

Víno Mrva & Stanko - Zweigeltrebe - Strekov, r. 2011, neskorý zber - suché

Popis vína:
Farba vína sýto červená. Vôňa kôstkového ovocia. Plná a harmonická chuť, šťavnato ovocná, s tónmi bobuľového ovocia a príjemná dochuť dodávajú vínu charakter lahodnej ovocnosti a vyrovnanosti.

Fľašová zrelosť: 2 - 4 roky
Odporúčame podávať k prudko opečenému alebo grilovanému mäsu, hydine a zelenine.

Cena za 0,75 l: 9,00 € s DPH

Víno Mrva & Stanko - PINOT NOIR - Rulandské Modré - Čachtice, r. 2009, výber z hrozna

Popis vína:
Víno tmavočervenej farby, s impozantnou vôňou ovocnej zamatovosti, s tónmi najmä ostružiny maliny, černice a moruše, s noblesnými podtónmi kôstkového ovocia, jesenného lístia, čierneho korenia a zvodnej ovocnej sladkosti. V chuti je víno príťažlivo komplexne ovocné, s pôsobivo pevnými trieslovinami a dlhou dochuťou preplnenou bohatými ovocnými vnemami.

Fľašová zrelosť: 2 - 6 rokov
Odporúčame podávať pri teplote 15 - 16 °C k rôznym úpravám hydinového alebo jahňacieho mäsa, najlepšie k pečenému bažantovi alebo holubovi s plnkou z foie gras, alebo kačacím prsiam na mede a glazírovanou mrkvou a taktiež k zrelým bielym a tvrdým syrom.

Ocenenia: Národný salón vín SR 2011 - Víťaz kategórie červené suché vína, Muvina Prešov 2011 - Zlatá medaila

Cena za 0,75 l: vypredané

Víno Mrva & Stanko - Alibernet - Rúbaň, r. 2009, neskorý zber

Popis vína:
Víno purpurovo rubínovej farby, so silnou ovocnou vôňou, najmä s tónmi čiernych čerešní a černíc a s odrodovo typickým vnemom dozretého maku. Chuť vína je výrazná, so šťavnatou ovocnosťou najmä tmavého bobuľového ovocia, s výbornou štruktúrou tanínov a kyselín, vytvárajúcich dlhú a pevnú dochuť.

Fľašová zrelosť: 2 - 5 rokov
Víno odporúčame podávať pri teplote 16 - 18 °C v kalichoch objemu 700 ml k chuťovo výrazným mäsám, najlepšie k steaku z muflóna s tymiánovým demiglasse a restovanými kuriatkami, ďalej k rôznym druhom korenených steakov, ragú z diviny a taktiež k tvrdým vyzretým syrom.

Cena za 0,75 l: 11,22 € s DPH

Víno Mrva & Stanko - Cabernet Sauvignon - Strekov, r. 2009, výber z hrozna

Popis vína:
Víno rubínovo granátovej farby jemného odtieňa, s príťažlivou ovocnou vôňou, najmä tónmi cassis a čierneho bobuľového ovocia a decentnou korenistosťou. Chuť vína je odrodovo ovocná, s lahodnými tónmi čiernych ríbezlí a grafitu, podporená harmonickou štruktúrou kyselín a tanínov.

Fľašová zrelosť: 1 - 4 roky
Odporúčame podávať k šťavnatým úpravám diviny a hovädzieho mäsa, najlepšie k steaku z jelenieho chrbta s demiglasse z červeného vína a s restovanými hríbmi alebo hovädziemu etrecôte s gratinovanými zemiakmi so smotanou a fazuľkou na slaninke a taktiež k rôznym typom tvrdých syrov.

Cena za 0,75 l: 11,90 € s DPH

Víno Mrva & Stanko - Cabernet Sauvignon - Kamenný Most, r. 2009, neskorý zber

Popis vína:
Víno rubínovo granátovej farby tmavého odtieňa, s výraznou ovocnou vôňou s dominanciou čiernych ríbezlí a grafitu, podporená odrodovou korenistosťou. Chuť vína je koncentrovaná, so šťavnatými tónmi čiernych ríbezlí, podporená výbornou štruktúrou kyselín a tanínov, pikantnou korenistosťou a mohutnou ovocnou dochuťou.

Fľašová zrelosť: 1 - 5 rokov
Odporúčame podávať k šťavnatým úpravám diviny a hovädzieho mäsa, najlepšie k steaku z jelenieho chrbta s demiglasse z červeného vína a s restovanými hríbmi alebo hovädziemu etrecôte s gratinovanými zemiakmi so smotanou a fazuľkou na slaninke a taktiež k rôznym typom tvrdých syrov.

Cena za 0,75 l: 10,90 € s DPH

Víno Mrva & Stanko - WINEMAKER´S CUT - Chardonnay sur Lie - Mužla, r. 2011, neskorý zber

Popis vína:
Víno sýtej žltozelenej farby, s príťažlivou bohatou vôňou, najmä s tónmi tropického ovocia a s noblesnými vnemami medu, vanilky a dubového dreva. Chuť vína je opulentná, preplnená bohatými ovocnými tónmi, najmä sušeným ananásom, mangom, s decentnou korenistosťou, presvedčivým sladko ovocným extraktom a dlhou krémovou dochuťou.Vína sur Lie ležia vo vinárstve počas niekoľkých mesiacov na zdravých najjemnejších kvasinkách pri pravidelnom premiešavaní. Týmto dochádza k autolýze kvasiniek, čím sa víno obohacuje o polysacharidy a manoproteíny. Metóda pochádza z francúzskeho Nantes v údolí rieky Loire.

Fľašová zrelosť: 1 - 4 roky
Odporúčame podávať pri teplote 11 – 13 °C.

Cena za 0,75 l: 16,50 € s DPH

Víno Mrva & Stanko - WINEMAKER´S CUT - Sauvignon - ročník 2011, výber z hrozna

Popis vína:
Víno žltozelenej farby zlatistého odtieňa, s bohatou vôňou ovocno-rastlinných tónov, najmä zrelých egrešov, zelenej broskyne, žihľavy a lúčneho medu. Víno s výrazným chuťovým vnemom, s dominujúcou chuťou egrešov, žihľavového extraktu a dužiny grapefruitu, s vábivými kyselinami a vyrovnanou, jemne korenistou dochuťou.

Fľašová zrelosť: 1 - 3 roky
Odporúčame podávať k morským špecialitám aj sladkovodným rybám, najlepšie ku grilovanému halibutovi so špargľou na masle, ďalej k úpravám hovädzieho mäsa, najlepšie však k teľaciemu kolenu v paradajkovej omáčke, k chuťovo výraznejším šalátom a syrovým špecialitám, najmä z kozieho syra.

Cena za 0,75 l: 16,50 € s DPH

Víno Mrva & Stanko - WINEMAKER´S CUT - Rizling rýnsky - Dolné Orešany, r. 2011, výber z hrozna

Popis vína:
Víno žltozelenej farby sýtejšieho odtieňa, s výraznou a zároveň elegantnou minerálno-ovocnou vôňou, najmä nelúpaných citrusových plodov a sušených hrozienok, obohatenou o interesantné minerálno-zemité tóny. Chuť vína je výborne štruktúrovaná, s ovocnosťou citrusového ovocia, nádhernou medovo-minerálnou textúrou, podporenou kyselinami evokujúcimi šťavnatosť pomaranča, s celkovým hlbokým chuťovým vnemom s dlhým doznievaním.

Fľašová zrelosť: 1 - 5 rokov

Odporúčame podávať pri teplote 11 – 13 °C.

Cena za 0,75 l: 16,50 € s DPH

Víno Mrva & Stanko - WINEMAKER´S CUT - Cuvée: Cabernet Sauvignon/Frankovka modrá/Merlot ročník 2008, akostné značkové

Popis vína:
Víno tmavej rubínovej farby a komplexnej podmanivej vône čiernych ríbezlí a tmavého lesného ovocia, najmä čučoriedok a černíc, obohatenej o tóny grafitu, kávy a borievky. Chuť vína prekypuje zamatovou korenistosťou, úžasnými ovocno-koňakovými tónmi, vynikajúcou štruktúrou kyselín a tanínov a skvelou dochuťou. Víno sa odporúča podávať po dekantácii v časovom odstupe minimálne 1 hodiny v kalichoch o objeme 500-700 ml pri teplote 16-18°C.

Fľašová zrelosť: 2 - 5 rokov

Cena za 0,75 l: 18,48 € s DPH

Víno Mrva & Stanko - WINEMAKER´S CUT - Cabernet Sauvignon barrique - Rubáň, r. 2009, výber z hrozna

Popis vína:
Víno tmavej rubínovo-červenej farby a intenzívnej podmanivej vône čiernych ríbezlí a tmavého lesného ovocia, najmä čučoriedok, obohatenej o tabakovo-čokoládové tóny. Chuť vína je noblesne štrukturovaná, hlboká, s ovocnosťou tmavého bobuľového ovocia, delikátne korenistá, s nádhernými ovocno-koňakovými tónmi a bohatou štruktúrou kyselín a tanínov. Víno zrelo v drevených barikových sudoch o objeme 225 litrov. Víno sa odporúča podávať po dekantácii v kalichoch o objeme 500-700 ml pri teplote 15-17°C.

Fľašová zrelosť: 2 - 6 rokov

Cena za 0,75 l: 29,04 € s DPH

Víno Mrva & Stanko - WINEMAKER´S CUT - Cuvée: Cabernet Sauvignon/Frankovka modrá/Merlot - Nitrianska, r. 2009, akostné značkové víno - suché

Popis vína:
Víno tmavej rubínovej farby a komplexnej podmanivej vône čiernych ríbezlí a tmavého lesného ovocia, najmä čučoriedok a černíc, obohatenej o tóny grafitu, tabaku, kávy a borievky. Chuť vína prekypuje zamatovou bohatosťou, s ovocnosťou tmavého bobuľového ovocia, delikátnou korenistosťou, úžasnými ovocno-koňakovými tónmi, vynikajúcou štruktúrou kyselín a tanínov a skvelou dochuťou.

Fľašová zrelosť: 2 - 6 rokov

Víno odporúčame podávať po dekantácii v časovom odstupe minimálne 1 hodiny v kalichoch o objeme 500-700 ml pri teplote 16 – 18 °C.

Cena za 0,75 l: 22,44 € s DPH

Víno Mrva & Stanko - WINEMAKER´S CUT - Cuvée Pinot Sur Lie (Pinot blanc/Pinot gris/Chardonnay) - r. 2009, akostné značkové víno

Popis vína:
Víno sýtej žltozelenej farby, s príťažlivou bohatou vôňou, najmä s tónmi tropického ovocia, ananásu, kokosu a s vnemami medu, vanilky a dubového dreva. Chuť vína je opulentná, preplnená bohatými ovocnými tónmi, najmä sušeným ananásom, mangom, s decentnou korenistosťou, presvedčivým ovocným extraktom a dlhou krémovou dochuťou. Sur Lie: Vína sur Lie ležia vo vinárstve počas niekoľkých mesiacov na zdravých najjemnejších kvasinkách pri pravidelnom premiešavaní. Týmto dochádza k autolýze kvasiniek, čím sa víno obohacuje o polysacharidy a manoproteíny. Metóda pochádza z francúzskeho Nantes v údolí rieky Loire. Odporúčame podávať pri teplote 10 – 12 °C.

Fľašová zrelosť: 1 - 4 roky

Ocenenia: VinoForum 2011 - Strieborná medaila, Vinalies Internationales Paris 2011 - Strieborná medaila

Cena za 0,75 l: 16,60 € s DPH

Víno Mrva & Stanko - Sekt Grand cuvée - methóde traditionnelle, r. 2009

Popis vína:
Víno svetlej zlatistej farby, s jemným perlením. Suchá ovocná a minerálna chuť je podporená tónmi zeleného jablka a komplexnou štruktúrou s pevným a dlhým záverom. Sekt zrel 18 mesiacov na jemných kvasinkách. Ročníkové cuvée tvorí z 50 % Pinot Noir, 35 % Chardonnay a 15 % Rizling vlašský.

Obsah alkoholu: 13,5 %

Ocenenia: Strieborný na Effervescents du Monde 2011. Effervescents du Monde 2011 je medzinárodná súťaž najlepších svetových šumivých vín.

Cena za 0,75 l: 20,50 € s DPH

***

  Kliknite si na nás www.ikaty.sk a pripojte sa k nám na Facebook +421 911 82 82 80 ikaty@ikaty.sk